about image
about image

DEHA Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Merhabalar kıymetli ebeveynimiz; sizlere kurumumuzun kuruluşundan bu zamana kadar olan serüvenimizi samimi bir dille, bir hikaye tadında anlatmak isteriz.

DEHA Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 4 evladından 2 tanesi fiziksel engelli olan , asıl mesleği oto tamircisi olan bir BABA , Veli ÇOBAN tarafından 2001 yılında SHÇEK e bağlı olarak kurulmuş, sonrasında MEB e bağlı olarak faaliyetlerine devam etmiştir.Amaç her anne baba gibi evladın iyi olması şifa bulmasıdır.Sonuçta dünya umut dünyasıdır. Kurumun adı dahi çocuklarının baş harflerinden oluşmaktadır;

D:Duygu
E:Enes(Engelli ilk evladı)
H:Hakan (Engelli 2. evladı)
A:Aliye

Tam 18 yıl boyunca kurucumuz bu gönül işini yeri geldi kendinden yeri geldi ailesinden ödün vererek bu zamana kadar getirdi.Fakat ard ardına gecirmiş olduğu sağlık problemleri sonunda yorulduğunu farkedip kurumunu 25 yılını engelli kardeşleriyle büyüyen ayrıyeten bu zaman içerisinde de 15 yılını bir nevi ona kurumda yol arkadaşlığı yapan, kurum müdürü olan kızı Duygu ÇOBAN‘a devretti.

Bizim süslü kelimelere,vizyonumuzu ve misyonumuzu anlatmaya ihtiyacımız yok.Özel gereksinimli kuzularımız ve onların aileleriyle GÖNÜL BAĞIMIZ var zaten. Anne ve baba olarak kalpte çırpınıp duran umut kuşunu; nerede derman duysa oraya uçan bu gönül kuşunun yarattığı yorgunluğunu da,yaşattığı heyecanı da biz ve bizim gibilerden başkası bilemez.

Gönlümüzü size açtık…

Artık DEHA AİLESİNE hoşgeldiniz.

Yeri gelecek beraber ağlayacağız, yeri gelecek beraber güleceğiz ama hiç vazgeçmeyeceğiz.

İŞTE BU YÜZDEN DEHA

Uygulamalı Öğrenme

Deneyimli Eğitmenler

Pozitif Destek

Kişisel Gelişim

Deha Özel Eğitim Öğrenci Ön Kayıt Formu